СЕРЦЕ ЯК ПРОДУКТ ХАРЧУВАННЯ

Якщо говорити про серце як про продукт харчування, то, можливо, нам доведеться відкрити багато цікавого. Усім відомо, що серце відповідає за контроль перекачування крові в організмі і його головна функція - скорочувальна.

 Механічно-гідравлічна потужність серця самоврядна, хоча і піддається впливам складних фізіологічних механізмів, завдяки гормонам і нейротрансміттерам. Сама будова серцевого м'яза схожа із будовою скелетних м'язів, що помітно при кулінарній обробці.

На відміну від печінки і нирок, серце не пов'язано з функціями молекулярного метаболізму або фільтрації плазми, таким чином, являє собою більш безпечну їжу з точки зору фармакологічних залишків (наприклад, антибіотиків, екзогенних гормонів) або забруднюючих речовин.

Серце - субпродукт, який досить важко приготувати, оскільки його м'язова тканина дуже щільна і компактна. Крім того, серце і його порожнини покриті сполучною тканиною, яку бажано видаляти.

Шеф-кухарі при кулінарній обробці серця рекомендують поступати таким чином:

1.     Спочатку видалити всі кровоносні судини і фібрилярні тканини.

2.     Якщо серце великого розміру, його треба порізати на тонкі довгі скиби у поздовжньому напрямку волокон, уникаючи поперечного нарізування.

3.     Видалити всі вистилаючі орган сполучні тканини.

4.     Готувати серце найкраще на гарячій сковороді з невеликою кількістю олії і, бажано, без солі.

Щодо останнього слід зазначити, що при додаванні солі, їжа, як правило, втрачає воду і швидко твердне, що не може не позначитися на якості страви.

              Харчові характеристики серця

              Серце - більш поживне і менш жирне, ніж м'ясо «звичайне», однак показники вмісту холестерину в продукті досить високі. Для тих, хто страждає від гіперхолестеринемії, доцільним буде споживання страв з серця разовими порціями, що не перевищують 150 грам.

              Серце складається з білків з високою біологічною цінністю, які містять незамінні для людини амінокислоти з переважанням ліцину, лізину, глутамінової та аспарагінової кислот.

              Страви з серця настійно рекомендуються для харчування хворих із залізодефіцитною анемією, оскільки продукт багатий залізом. Цікаво знати, що 200 грамів серця повністю покривають потреби дорослого людського організму у тіаміні (вітамін В1), рибофлавіні (вітамін В2) і нікотиновій кислоті (вітамін РР). Рівні вітамінів А і С, в порівнянні з печінкою, наприклад, у серця значно нижче.

              Смачного! Щиро Ваш, ресторан «Black Gold».