ОМАРИ

             Продовжуючи тему морепродуктів, розпочату в попередній статті нашого «Кулінарного блогу», не можна не згадати про одних з найкрасивіших представників ракоподібних - про омарів або лобстерів. А справжню середземноморську кухню, взагалі, важко уявити без цих безхребетних тварин.

Середземноморські омари: різні види

             Найпоширеніший вид омара - це слон Палірунуса, але він не єдиний в басейні, фактично фон Середземного моря колонізують білий і зелений омари.

          Середземноморський омар досягає в середньому 50 см в довжину і важить близько 8 кг. У нього конічне тіло, як у креветки, захищене красивим малиновим панциром з темно-бордовими або жовтуватими смужками.

Цікаво знати, що омари нерідко досягають похилого віку та через їхній безперервний ріст зустрічаються навіть півтораметрові екземпляри. (Хоча подібні розміри і вражають, однак гастрономічні характеристики цих «монстрів» вельми сумнівні.)

              Омар - стадна тварина і створює справжні колонії в найбільш підходящих в харчовому відношенні районах. Меню омара складається в основному з планктону, водоростей, інших безхребетних і дрібних риб. Заселяє весь басейн Середземного моря і східну частину Атлантичного океану.

              Опис білого омара мало чим відрізняється від опису омара середземноморського, проте в середньому він досягає значно більших розмірів (до 75 см) і менш поширений.

              Зелений омар має зеленувато-блакитне або жовтувато-зелене забарвлення, колонізує африканське узбережжя в набагато більших масштабах, ніж середземноморської або білий омари. У зеленого омара менш розвинений хвіст, ніж у «братів», по цій при чині у нього більш низька вартість на ринку.

              Омари - надзвичайно цінні ракоподібні. У стародавні часи вони споживалися, в основному, бідняками і середнім класом. А на сьогодні омар - найпопулярніший промисловий продукт.

              Купівля омара вимагає дотримання деяких особливостей. І щоб з'їсти хорошого омара, його слід купити живим, так як після смерті тварини починається дуже швидкий процес зневоднення і виділення азотистих груп, (яке відчувається більш-менш інтенсивним запахом аміаку). Звичайно, якщо ви проживаєте далеко від моря, то купити живого омара у вас фактично шансів немає. В цьому випадку доводиться задовольнятися замороженими екземплярами. Але знайте - смак у них вже не той.

              Поважаючому себе гурману слід знати, що подається омар до столу свіжоприготовленим, і краще за все - на пару. Інші способи приготування значно погіршують органолептичні і смакові характеристики продукту.

              Омари містять водорозчинні вітаміни, особливо тіамін, рибофлавін і ніацин. Раковини омарів використовуються для виробництва харчових добавок.

У омара багато відходів, їстівна частина обмежена менш як третиною від загальної маси. Омари багаті білками і бідні ліпідами, містять сліди цукрів. Їх можна назвати абсолютно низькокалорійної білковою їжею і рекомендувати для схуднення.

Смачного! Щиро Ваш, ресторан «Black Gold».