МІНЕРАЛЬНА ВОДА

Купуючи в супермаркеті пляшку «мінералки», ми не завжди даємо собі звіт в тому, а яку саме воду ми купили і чи корисна вона нам? Природною мінеральною водою вважається та вода, яка добувається з надр або підземних відкладень, володіє особливими гігієнічними характеристиками і корисними властивостями.

У не зовсім далекому минулому на мінеральні води було модно їздити, щоб поправити здоров'я. А зараз через поширені побоювання, пов'язані із забрудненням навколишнього середовища, мінеральна вода почала займати дуже важливе місце навіть в повсякденному нашому харчуванні.

Справжня необгрунтована фобія змушує деяких споживачів використовувати мінеральну воду для приготування макаронів або навіть чашки кави. Насправді, звичайна питна вода для цих цілей не така вже й погана, щоб «заздрити» мінеральній.

Найважливішою особливістю, яка відрізняє мінеральну воду від питної води з крану на кухні, є повна відсутність циклу дезінфекційних процедур. З цього якраз і слід, що в деяких аспектах мінеральні води можуть вважатися більш якісними.

У питну воду зазвичай додають хлор, щоб запобігти росту та розмноженню бактерій при проходженні через труби. Однак саме через проходження по водопроводу неможливо виключити розчинення і дрібних частинок свинцю та інших металів в сумарній кількості. Цей пункт не створює великих проблем для організму, незважаючи на високу токсичність згаданих елементів.

Мінеральні води проходять процедури, які роблять їх абсолютно безпечними і звільняють від бактерій або токсичних речовин. Мінеральний склад є змінним для обох типів води. Слід давати собі звіт в тому, що пластикові пляшки, в які розлита вода, можуть випускати деякі канцерогенні хімікати, виявлені в пластикових полімерах.

Пляшки з мінеральною водою рекомендується зберігати подалі від сонячних променів і джерел тепла. Фактично це запобігає змінам в пластмасах.

Лікувальні ефекти мінеральних вод залежать від їх складу. Правильно підібрана вода успішно знижує або підвищує кислотність шлункового соку, може поліпшити кровообіг внутрішніх органів, усуває кисневе голодування тканин. А це позитивно позначається на загальному рівні нашої імунної системи.

Цікаво знати, що ми можемо випивати до 9,5 літрів води в день. Перевищення цього порогу може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям через помітні зміни концентрації електроліту в органічних рідинах (гіпонатріємія). Відомий випадок смерті спортсмена через гіпонатріеміческой енцефалопатії під час Бостонського марафону через те, що він випив 15 літрів рідини протягом 6 годин бігу.

Смачного! Щиро Ваш, ресторан «Black Gold».