КАРПАЧЧО

              Багато із ресторанних закладів сьогодні можуть похвалитися стравами, які ще в недалекому минулому здивували б нашого рядового співвітчизника, не дуже звичного до заморської кухні. Одним з таких страв, безсумнівно, є карпаччо.

              Карпаччо готується із пісного сирого м'яса (в ідеалі - бичачого або кінського), нарізаного шаром товщиною всього близько одного міліметра. Приправа і доповнення до страви варіюють в залежності від рецепту.

              Справжньому гурману важливо знати, що відмінне карпаччо - це не тільки рецепт, але і сам метод нарізки. Найбільші складності при приготуванні карпаччо пов'язані саме з досягненням мінімальної товщини - це дуже важлива якісна складова.

              Типи карпаччо

              Карпаччо можна поділити на кілька категорій, враховуючи різні критерії. Найпростіша класифікація пов'язана з природою продуктів харчування: м'ясо, риба, морепродукти, яйця, сири, овочі і фрукти. Ще карпаччо диференціюють на: свіжі, консервовані, сирі та варені.

              Що стосується карпаччо з м'яса, то найбільш відомими з них є теляче і яловиче. Що стосується риби, то пальма першості належить: тунцеві, морському окуневі, лососеві, меч-рибі, омарові і восьминогу. Карпаччо з яєць визнаються тільки тверді.

              Овочеві та фруктові карпаччо в ресторанній кухні використовуються, як правило, для стилізації меню. Хорошим прикладом є карпаччо з дині, яке чудово поєднується з сирою шинкою, цитрусове карпаччо, що служить супроводом до риби, літні карпаччо, що складаються з огірків, помідорів, кабачків і перцю.

Інгредієнти для приготування сирого карпаччо повинні бути збережені безпомилково. Свого часу було рекомендовано використовувати лише свіжу сировину, але зараз, з гігієнічних міркувань, рекомендовано заморожування. Загалом, продукти, які призначаються для карпаччо, повинні бути неушкодженими.

              Приправи

              Сире м'ясне або рибне карпачо не обов'язково обробляти лимонним соком або білим оцтом, чим іноді грішать кухаря. Ці проміжні харчові середовища дуже агресивні, і, не дивлячись на високу засвоюваність білка, повністю компрометують смак страви.

Лимонний сік і оцет можна використовувати разом з оливковою олією, сіллю і спеціями для остаточної приправи. Цитрусові підходять для риби і сирого м'яса, білий оцет гарний для варених продуктів і напівфабрикатів.

Відзначимо, що деякі карпаччо, особливо м'ясо з сушеними фруктами, насінням та сирами, підсилюють свій смак при додаванні бальзамічного оцту.

Сіль і перець (чорний, білий, рожевий в зернах) в карпаччо присутні майже завжди. А ароматичні трави та спеції змінюються, в залежності від сезону і основного інгредієнту страви. Найпопулярніші: петрушка, базилік, майоран, м'ята, цитрусова шкірка, орегано і т.д.

Щодо соусів, то слід згадати основні: гірчичний соус, бальзамічну оцтову глазур, тушковану цибулю і зелені соуси.

Історична замітка

Перші згадки про карпаччо з'являлися ще до 20-го століття. В середині 1900-х років знаменитий шеф-кухар Джузеппе Чіпріані розробив рецепт карпаччо з яловичини спеціально для графині Амалії Нані Моченіго. Ця жінка не могла їсти варене м'ясо, тому кухар приготував тарілку з м'ясом сирим, нарізаним так тонко, що вміст здавалося паперовим листом. Блюдо вважалося закінченим лише з додаванням соусу.

До речі, цікаво знати, що сама назва «карпаччо» була вибрано на честь художника Вітторе Карпаччо, який в своїх полотнах використовував дуже яскраві кольори, (як червоний колір сирого м'яса, наприклад).

Смачного! Щиро Ваш, ресторан «Black Gold ».