БУЛЬЙОН

У переліку перших страв нашого ресторану одне з почесних місць займає бульйон. Він нам знайомий з дитинства, чи не так? Рідко яка бабуся не готувала своїм улюбленим онукам цю ароматну рідину. Але що, власне, ми знаємо про бульйоні?

Бульйон - це відвар з м'яса, овочів, риби або змішаних продуктів. Його можна використовувати окремо, як акомпанемент для перших страв або як рідку частину - для других страв, яка в подальшому видаляється.

На перший і недосвідчений погляд бульйон – просте блюдо. Насправді це далеко не так. Необхідно знати деякі важливі моменти в приготуванні страви, щоб вона вийшла на славу. Суттєвою концепцією приготування бульйону є внесення якомога більшої кількості поживних речовин з інгредієнтів у воду.

Самих інгредієнтів для гарного бульйону потрібно небагато: вода, селера, морква, цибуля і основа бульйону (м'ясо, риба, інші овочі і спеції або трави).

Перше і головне правило в приготуванні бульйону - ЗАВЖДИ використовуйте тільки холодну воду. Не залежно від того, з чого ви збираєтеся варити бульйон, продукти потрібно залити саме холодною (або хоча б не гарячою) водою. Це пов'язано з тим, що процес приготування в холодній воді полегшує перехід молекул з тканин у воду.

Друге правило - соліть бульйон в кінці приготування. Хлор і натрій, що містяться в кухонній солі, теоретично повинні сприяти вилученню органічних сполук, присутніх в інгредієнтах, з іншого боку занадто «поспішне» соління може істотно погіршити смак страви.

Правило третє: досвідчені кухарі настійно рекомендують при приготуванні бульйону ретельно відкалбровувати його смак і аромат, так як відвар є ключовою складовою для багатьох рецептів. Якщо ви поки не визначилися, для якої саме страви готуєте бульйон, то доцільно, щоб він був легким і помірно пряним.

Четверте правило: обов'язково знімайте піну з поверхні киплячої рідини. Під час термічної обробки на бульйоні (особливо, якщо для приготування використовується м'ясо або риба) утворюється брудно-біла пінна «шапка». Її необхідно видаляти шумівкою.

Не останню роль в тому, наскільки апетитним нам здається страва, грає його колір. Так ось, колірну гамму бульйону можна відкоригувати, якщо виглядає рідина дуже блідою (наприклад, бульйон з риби або морепродуктів). Щоб отримати червонуватий відтінок, є сенс використовувати томатний концентрат або червону ріпу. Для отримання зеленкуватого відтінку відмінно підійде шкірка кабачків або зелені листові овочі. Підсмажена на сковороді цибуля з карамеллю задасть золотистий тон.

Слід мати на увазі, що бульйон сам по собі є їжею, яка уповільнює травлення. Тому після приготування його необхідно знежирити (поставити в холодильник, щоб жири затверділи). Корисно також бульйон процідити не тільки за допомогою сита, але й бавовняної тканини, щоб зменшити вміст в рідини залишкових білків.

Дотримуючись цих нехитрих правил нескладно і самим приготувати «правильний», а значить корисний і смачний бульйон.

Смачного!

Щиро Ваш, ресторан «Black Gold».